Lazer Epilasyon
4 Mayıs 2016
Kıllanma
4 Mayıs 2016

Fibrocell hastanın kendi hücrelerinden elde edilen , zamanın etkilerini geriye çeviren otolog fibroblast hücresel tedavi yöntemidir.

Yaşla birlikte, canlılığını kaybeden hücrelerle birlikte, kollajen ve elastin üretimi azalır. Artık bu durum , doku mühendisliği teknikleriyle önlenebilmektedir . Bu bölgeye nakledilen fibroblast hücreleri dokunan eski canlılığını kazanmasını sağlar .

Fibrocell, FDA tarafından onaylanmış bir yöntem ile üretilmektedir. Kişinin alınan doku örneğinden, kendi fibroblastları üretilerek çoğaltılır. Bu hücreler bırakıldıkları yere dağılırken kendilerini dolgu maddelerini üretir . Biyopsi materyalinden elde edilen hücreler sayılarına bağlı olarak yaklaşık 6-8 kez kullanılabilir.

Otolog fibroblast uygulaması olarak adlandırılan bu yöntem doğaldır. Etki süreci ve kalıcılığı diğer uygulamalara göre daha uzun sürer. Uygulama yaşayan kişi , dinamik bir protein tamir sistemi ile tedavi ardından 12-24 ay boyunca kademeli olarak düzeltme sağlar. Bu düzelme uzun sürelidir , araştırmacılara göre, dağılmadan 4,5 yıl boyunca sürer. Bu süreyi kişinin yaşam kalitesi ( sigara kullanımı , stres altında olması , yaşı, cilt yapısı, su tüketimi beslenme alışkanlıkları , cilt bakımı , genetik yapısı, mimik yapması ) ve dış etkenlerin varlığı (UV IŞINLARI) etkiler.

Kişiye özgü olması yani kendi hücreleri olması sebebiyle alerjik bir reaksiyona sebep olmaz

OTOLOG FİBROLAST UYGULAMASI KULLANIM ALANLARI

  • Saç dökülmesi ve saçsızlık tedavisinde
  • Cilt çatlakları ( strech mark ) tedavisinde
  • Mezoterapi ile yapılabilecek yüz yenileme ( Facial rejuvenation) uygulamaları
  • Akne veya suçiçeği gibi rahatsızlıklar sonrası oluşan çukurların doldurulması
  • Yanık , geçirilmiş cerrahi ya da travmaya bağlı oyukluk ve nedbelerin tedavisi
  • Kapanmayan kronik yaraların tedavisinde