15 Eylül 1971 tarihinde Sakarya ilinde doğdum. 1988 yılında Geyve-Sakarya lisesini bitirdim. Her zaman hayalini kurduğum doktorluk mesleğinin eğitimine, 1988 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinde başladım. 2004 yılında mezun olduktan sonra mecburi hizmetimi Çankırı ilinde yaptım. Tıp fakültesinin son yılında çok sevdiğim Dermatoloji bölümünün eğitimine, 1997 yılında Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Deri ve Zührevi Hastalıklar bölümünde başladım.

2000 yılında uzmanılık eğitimimi tamamladıktan sonra Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı’nda göreve başladım. 2005 yılında Yardımcı doçent ünvanını aldım. 2012 yılında Turgut Özal Üniversitesi Dermatoloji Anabilim Dalı’nda Doçent ünvanını kullanmaya hak kazandım.

Turgut Özal Üniversitesi Dermatoloji Anabilim Dalı’nda görevim sırasında birçok yurt içi ve dışı kongre ve sempozyumlarda yapmış olduğum sunumlarım ve aldığım eğitimlerim oldu. 2012 yılında kurulan Turgut Özal Üniversitesi Dermatoloji Anabilim Dalı Kozmetoloji bölümünün sorumluluğunu üstlenip, bu konu ile ilgili bilgi ve deneyimlerini arttırdım. 2016 yılının mart ayından itibaren kendi kliniğimde bu eğitim ve deneyimlerimle hasta kabul etmekteyim.

Tüm bu eğitim ve kariyerimde bana destek olan başta eşim ve çocuklarıma olmak üzere tüm aileme sonsuz şükran borçluyum.

Saygılarımla
Doç.Dr. Canan Göpelioğlu