Sıkça Sorulan Sorular

PRP Tedavisinin, Mezoterapi Tedavisinden Farkı Veya Üstünlüğü Bulunmakta Mıdır?
Cilt prp uygulamasında hastanın kendi kanı özel bir işlemden geçirilerek uygulama yapıldığından allerji riskinin olmaması mezoterapiye göre daha güvenli bir uygulama sağlamaktadır.
PRP Kimlere Uygulanmaz?
Cilt prp trombosit fonksiyon bozukluğu, trombositopeni aktif kanser ya da enfeksiyon durumlarında uygulanmaz.
PRP Tedavisinin Yan Etkisi Var Mıdır?
Kişinin kendi kanı kullanıldığı için alerji riski ve yan etkisi yoktur.
Botox Nasıl Uygulanır? Ne Kadar Zaman Etkili Olur?
Botox uygulaması oldukça kısa 10-15 dk gibi kısa süren bir işlemdir. işlemden önce hasta dik oturur bir pozisyonda iken mimik verdirerek uygulama yapılacak noktalar doktorunuz tarafından işaretlenir. Uygulama noktalarına belli oranda sulandırılmış toksin enjekte edilerek işlem sonlandırılır. Tedavi öncesi enjeksiyona bağlı duyulan rahatsızlığı önlemek üzere uygulama yapılacak noktalara lokal anestezik kremler ve buz uygulaması yapılabilir.
Botox Nerelerde Kullanılır?
Botox mimik kullanımına bağlı oluşan kırışıklıklarda etki göstermektedir. Uygulamanın en başarılı olduğu bölgeler göz çevresi, kaş arası alın bölgesidir. Bunun dışnda dudak üstü, boyun çizgileri, burun çizgileri, çene bölgesi kırışıklıklarında da kullanılabilir.
Botox'un Yan Etkisi Var Mıdır?
Botox oldukça güvenli bir uygulamadır. Allerji riski yok denecek kadar azdır. Uygulama alanında morluklar, hafif başağrıları, nezle benzeri semptomlar oluşabilir. Nadir olarak uygulama tekniği ile ilgili göz kapağında geçici düşmeler olabilir.
Dolgu Maddesi Uygulaması Kimlere Yapılmaktadır? Genellikle Hangi Bölgelere Uygulanır?
Yaşlanmaya bağlı olarak zaman içinde kollajen ve elastin liflerde bozulmaya bağlı olarak kırışıklıklar oluşur. Özellikle aşırı mimik kullanımı, sigara, çevresel faktörler bu durumu hızlandırır. Yüzde oluşan kırışıklıkları düzeltmek için en sık kullanılan işlem dolgu uygulamalarıdır. Enjekte edilen materyaller hızla su çeker ve derideki kollajenle bütünleşerek kırışıklığın olduğu bölgeye hacim kazandırarak sorunu giderir. Genellikle nasolabial bölge dediğimiz burun dudak arası bölge, göz çevresi kırışıklıklar ve yüz kıvrımlarına şekil verme amacıyla kullanılmaktadır.
Dolgu işlemi Yapıldıktan Sonra Ne Kadar Zamanda Günlük Yaşama Dönülebilir?
Dolgu tedavileri sonrasında birkaç saat sürebilen makyaj ile kapatılabilen hafif şişlikler olabilmektedir. Kişinin rahatlıkla günlük yaşamına devam edebildiği ameliyatsız estetik uygulamalardır.
Dolgu İşlemi Yapılacak Dönemde Kullanılmaması Gereken İlaç Var Mıdır?
Dolgu işlemi enjeksiyon ile yapılan bir uygulama olduğundan nadir de olsa morarma olabilmektedir. Kanamaya eğilimi arttırarak morarmaya neden olabilecek asprin, e vitamini, gingko biloba, kan sulandırıcı ilaçlar 1 hafta öncesinde doktor kontrolünde kesilmelidir.
Dolgu Maddeleri İle Kazanılan Görünüm Ne Kadar Süre İle Kalıcıdır?
Dolgu maddeleri uygulana materyallerin kalıcılığına göre 6-12 ay süre etkisini koruyabilmektedir.